RECENZJE

Recenzje i opinie o książce Styria Mariusza MaszczykaOCENY i OPINIE

Dodaj książkę
„Styria” Mariusza Maszczyka do swojej biblioteczki na LubimyCzytac.pl i zobacz opnie innych czytelników o tej książce:


Książka Styria Mariusza Maszczyka na Lubimy Czytać

RECENZJE

„Styria” to debiut literacki Mariusza Maszczyka i trzeba przyznać, że udany. Ciekawa fabuła, intrygujące i pełne tajemnic śledztwo dziennikarskie, mroczna atmosfera i przenikliwy klimat. A wszystko w otoczeniu górskich szczytów, z dala od zgiełku gwaru miejskiego, pośród ludzi, którzy w życiu wiele przeżyli i starają się zapomnieć niechlubne dzieje swojej okolicy. Styl i język opowieści pochłaniają bez opamiętania, wsysają i nie puszczają. […] Autor wykreował ciekawych bohaterów, z ich wadami i przywarami, pełnych życiowych przeżyć i trudnych okresów. W żaden sposób ich nie idealizował, uwydatniał ich prawdziwą twarz. Takie podejście nadaje historii wiarygodności. […] Czy warto sięgnąć po „Styrię”? Jak najbardziej. Gwarantowana ciekawa podróż w piękne górskie okolice w celu zgłębiania tajników smutnej przeszłości. […] Polecam, wybierzecie się do Styrii i rozwiążcie zagadkę sprzed lat.

(09.05.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Przeczytałam w jeden dzień. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Opisy sprawiały, że czułam zapach lasu, nadchodzącą burzę i szum drzew. Z wielkim zaciekawieniem przewracałam stronę po stronie. Zaskakujące zakończenie. Gratuluję i czekam na kolejną powieść!

(22.01.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Świetnie opisana historia. Doskonale osadzona akcja w realiach tych cudownych mieścin Beskidu Żywieckiego, wraz z jego - wbrew pozorom - niebanalną historią i nadal prawdziwą, niezadeptaną przyrodą. […] Naprawdę niezły debiut pisarski.

(21.02.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Wciągająca, błyskotliwa, spójna, stylistycznie dopieszczona. Ciekawa fabuła, rys historyczny i nasze cudne góry. Nic więcej do szczęścia nie trzeba. Czekam na więcej!

(14.04.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Z jednej strony śledzimy akcję, towarzyszymy bohaterowi w zbieraniu poszlak i podczas rozmów z miejscowymi, a z drugiej mamy świetne opisy przyrody, nie za długie, akurat takie żeby rozbudzić turystyczny apetyt. Stare notatki, fragmenty listów, pożółkłe dokumenty, czarno-białe fotografie, miejscowe legendy - z takich skrawków nasz bohater musi złożyć całość, rozwiązać zagadkę i napisać artykuł. Sprawa jednak nabiera rumieńców i nic nie jest już takie proste, jak się z początku wydawało. Jak ja lubię taki rozwój akcji i obserwowanie, jak poszczególne elementy zaczynają pasować do układanki. Polecam, bo czyta się bardzo dobrze. Książka dla fanów historii, sensacyjnych odkryć i rodzinnych tajemnic.

(29.05.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)To bardzo dobry debiut! […] Zdecydowanie największym plusem książki są malownicze opisy Rycerki i tamtejszej społeczności. Płynna akcja, wyraziści bohaterowie, ciekawy język i wprowadzone wątki historyczne, wszystko tutaj było przemyślane i wpłynęło na szybkie wciągnięcie się w historię.

(12.05.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)
Książka Styria Mariusza Maszczyka – wizualizacja
Zamów książkę Styria Mariusza Maszczyka– księgarnie i sklepy

LUB ZOBACZ WIĘCEJ:

Zobacz więcej – opis świata i bohaterów książki Styria Mariusza Maszczyka

Cytaty i fragmenty z książki Styria Mariusza Maszczyka